Kwidzyński Papiernika

blog_zawodyKońcówka maja zaplanowany kolejny ciekawy bieg. Padło na Kwidzyn, z uwagi na wiele pozytywnych ocen i rzeczywiście od organizatorów tego biegu inni powinni się uczyć. Wszystk2014-05-24 13.53.52o zorganizowane wzorowo, bieg, trasa, organizacja, biuro zawodów, zajęcia dla dzieciaków, park, punkt odświeżenia, natryski, posiłek … długo by wymieniać, ale warto dodać , że bieg był zupełnie za free. No ale firmę International Paper stać na to by wyłożyć tyle siana na taką imprezę.  Ruszyłem z zapakowaną rodzinką w trasę która dość szybko zleciała. Już w rejonach zaskoczyli mnie organizatorzy którzy blisko mety przygotowali parkingi i sami nas do nich kierowali (mega plus).

2014-05-24 17.40.25Przywitała nas oczywiście słoneczna pogoda. Szybko do biura zawodów odebrać numerek startowy i jakiś tam pakiet – myślałem o garści ulotek (Gdynia nasza Gdynia      ale tam całkiem przydatny pasek na numer startowy i czapeczka całkiem sympatyczna, nie mogłem nie wspomóc fundac2014-05-24 17.43.52ji w zamian otrzymując piękną książkę o tym biegu.  Ustawieni na mecie, gadu gadu strzał z armaty i śmigamy. Upał był tak potworny, że na 3km miałem dość, na 5km zatrzymałem się i kawałek przeszedłem by w końcu dalej ruszyć. Niestety widziałem ludzi mdlejących których organizmy nie dały rady mimo, świetnie zabezpieczonego biegu w wodę i kurtyny wodne, a także gąbki z wodą co na imprezie 10k  jest rzadkością. Poszli po rozum do głowy, że przy takiej pogodzie sama woda nie wystarczy.

DSCN4728-001Do mety dobiegłem w stanie wyczerpania. Zmasakrowany przez słońce i temperaturę z czasem jednak całkiem jak na te warunki atmosferyczne. Po biegu organizatorzy dali zgrzewkę DSCN4725wody, izotoników i co tylko człowiek chciał. Była też zagwarantowana zupka z kiełbą . Po tym wszystkim kierunek    hala sportowa i tam można było skorzystać z natrysków. Odświeżony poszliśmy leżeć na trawę 🙂 bo tyle mi się chciało po tym biegu, córka pohasała na zabawkach dmuchanych itp. Nadszedł czas na powrót z mega upalnego KwidzyniaDSCN4720 dostaliśmy info, że Gdynia zalana deszczem i burzami lol 🙂  wyjechaliśmy nie widząc żadnych znaków kierujących na Gdańsk, więc uruchomiony Krzysiu Hołowczyc pokierował nas, pod Malbork przez miasta, wsie itp 🙂 ale fajnie było, jeziorka, pola, łąki i wąskie drogi 🙂 Powróciłem zmęczony ale mega zadowolony. Ty też rusz tyłek zamiast weekend przesiadywać w domu

2014-05-24 17.43.27 10384834_299184733582443_2777997238987124186_nDSCN4729

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Kwidzyński Papiernika

  1. Krzysiek pisze:

    Należało by jeszcze dodać, że wodę na mecie podawali (nie byle kto) piłkarze ręczni z MMTS. Ósma drużyna w Polsce!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s